Ämmaemand Katre Tiido

Meil töötav ämmaemad Katre Tiido on nomineeritud teist aastat järjest aasta ämmaemandaks.

Katre Tiido 2023 aasta ämmaemandaks!

Ämmaemand Katre Tiido on nagu päike, ta valgustab, soojendab ja suudab inspireerida nii kolleege, tudengeid kui ka naisi ja nende tugiisikuid teekonnal emaduse poole. Ta on ämmaemand, kes suudab näha uusi algusi ja ükski väljakutse ei ole hirmutav. Ta on jõudnud üle 10 aasta pühenduda erinevatele ämmaemandusalastele tegevustele, kuid emadushooldus ja imetamisnõustamine on tema kirg, mis paneb ta südame särama. Katre pühendub ette võetud tegevustele jäägitult, aidates kaasa sünnitusmajas Beebisõbraliku Haigla põhimõtete juurutamisele ja erinevate imetamistemaatiliste koolituste väljatöötamisele või siis ta on kirjutanudartiklid erinevatesse ajakirjades või andnud intervjuusi meedias. See kõik selleks, et propageerida imetamist ja tuua esile selle tähtsust!

Lisaks on Katre hea mentor nii uutele ja vanadele kolleegidele kui ka ämmaemandus üliõpilastele, kuulates tähelepanelikult teiste soove, vajadusi ja andes edasi oma teadmisi ja kogemusi. Katrel on eriline oskus – osata leida ühist keelt ükskõik milliste isiksustega – nii patsientide, tudengite kui ka kolleegide seas. Kindlasti on kasvatusteadustes omandatud magistrikraad võimendanud neid oskusi ja andnud tema tegemistele suuremat kaalu.

Katre on ka aktiivne ämmaemanda eriala arendamise vallas. Tänu Katrele on AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku pered eriliselt hoitud ning saavad ka peale sünnitust ämmaemandaga kontakti igal ajal. Ta on kuulunud korduvalt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli diplomitööde kaitsmiskomisjoni, olles seal mitmel aastal ka esimeheks. Lisaks peab ta tähtsaks, et naine saab parimat abi kodukohas ehk siis ta jaksab ka mõelda kogukonnale, pakkudes ämmaemanda teenuseid esmatasandil Kosel, olles seal armastatud ja nõutud ämmaemand igas vanuses ja soost klientidele.

Kolme lapse emana ja suure koera perenaisena, teab Katre kui oluline on hoolimine, soojus ja hingevalgus! Me oleme uhked, et meil on selline PÄIKE, kes meid soojendab ja hellitab!

Aasta ämmaemand